METODIKA
Trendové elementy útočenia Seminár trénerov v Dunajskej Strede 9.10.2017  Spracoval Michal Hanek
Využitie prípravných hier v tréningovom procese mládeže „Keď tréner nepochopí systém pohybov tvoriacich hernú činnosť a jej prispôsobovanie sa k premenlivým herným situáciám, od ktorých závisí efektívnosť prípravy hráčov, dopúšťa sa chýb v tréningovom ...
Michal HIPP - organizácia hry v systéme 4-2-3-1. Prednáška Michala Hippa na seminári trénerov 24.6.2017 v Nitre v prílohe.

Kalendar 18

nedeľa, 10 december 2017 15:29

Seminár trénerov ZsFZ Nitra 9.12.2017

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

SeminarV sobotu 9. Decembra 2017 sa konal v kongresovej sále SPÚ v Nitre seminár trénerov regiónu západ. Zúčastnili sa na ňom tréneri s kvalifikáciou UEFA Grassroots C licencie a UEFA B licencie. Seminár organizoval technický úsek SFZ v spolupráci s TMK ZsFZ 

Po otvorení seminára koordinátorom pre vzdelávanie Rastislavom Vincúrom privítal trénerov predseda ZsFZ Pavol Šipoš, ktorý vo svojom úvodnom príhovore kvitoval veľký záujem o tento seminár. Podotkol, že vzdelávanie trénerov je posun dopredu a mal by mať dopad na kvalitu úrovne futbalu v regióne.

 Ako prvý vystúpil lekár reprezentačného družstva MUDr. Ján Baťalík.  V prednáške príčiny a následky preťažovania futbalistov sa zameral na svalovú a kĺbovú rovnováhu a nerovnováhu v bedrových a kolenných kĺboch.  Poukázal na stabilizačné cvičenia pri odstraňovaní týchto disbalancií. Ďalej sa venoval regenerácii a rehabilitácii pri týchto zdravotných defektoch.

 V nadväznosti na  túto prednášku sa v ďalšej prednáške fyzioterapeut  reprezentačného družstva Maroš Drinka a fyzioterapeut reprezentácie U-21 Martin  Nozdrovický sa venovali špirálnej  stabilizácie vo futbale, kde poukazovali na nesprávne návyky pohybov futbalistov pri behu a možnosti dostať športovcov do správnych pohybových návykov a tým zvýšiť ich výkonnosť a tiež zabrániť zbytočným zraneniam. Názorne v praktických ukážkach trénerom vysvetlili správnosť postupov a návody k tréningovému procesu.

Po obedňajšej prestávke Patrik Mojžiš vo svojej prednáške špecifiká v hernej príprave mládeže sa podrobne venoval tejto téme. Dával za príklad postupy v tréningovom procese mládeže v MŠK Žilina, kde pôsobí ako tréner U-14. Naznačil vo videoukážkach tréningové manéže, ktoré hráči absolvujú pravidelne v každej tréningovej jednotke. Cieľom je čo najviac dotykov s loptou a čo najviac krátkych, dlhých a prudkých prihrávok.

V poslednej prednáške  sa Ján Rosinský venoval problematike postavenia trénera v amatérskom futbale a tiež plánovaniu v rámci týždenného mikrocyklu.

Na záver si 176 zúčastnených trénerov vyzdvihlo certifikáty o účasti na seminári, na základe čoho im bude predĺžená platnosť licencie na tri roky.

Seminar

sem1sem2sem3sem4sem5sem6   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Videné 676 krát Naposledy zmenené piatok, 29 december 2017 19:14
Rastislav Vincúr

Administrátor portálu

Pre písanie komentárov sa prihláste

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top