MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL

MLÁDEŽNÍCKY FUTBAL (14)

Cvičenia, analýzy, rady pre trénerov mládeže

Marek DTréner AS Trenčín Marek Ďanovský na seminári trénerov 30.11.2019 v Trenčíne sa venoval kategórii žiakov a v prezentácii vysvetlil spôsob hernej prípravy žiakov s využitím prípravných hier. Po prednáške potom predviedol ako to rieši v praxi.  V prílohe nájdete prezentáciu so seminára.

u14Patrik Mojžiš - tréner mládeže MŠK Žilina U14

Filozofia
- Tréningový proces
- Stratégia hry
- Dominantný futbal
- Mentálna príprava
- Koučing

zamba prezentaciaimg„Keď tréner nepochopí systém pohybov tvoriacich hernú činnosť a jej prispôsobovanie sa k premenlivým herným situáciám, od ktorých závisí efektívnosť prípravy hráčov, dopúšťa sa chýb v tréningovom procese“!

Metodický materiál TMK ObFZ Trnava pre trénerov

Metodický materiál TMK ObFZ Trnava pre trénerov mládeže - 1. časť

 

 

 Materiál predložil: Jozef Jakuš - regionálny tréner mládeže ZsFZ

SFZ circle darkProgram podpory talentovaných hráčov Slovenského futbalového zväzu nahrádza projekt „Centralizovanej prípravy“ a jeho hlavnou úlohou je vyhľadávanie a podpora talentovaných mladých hráčov vo vekových kategóriách U12 – U15 na úrovni oblastných a regionálnych výberov.

Pre koncepčnú prácu s talentovanými mladými hráčmi sa jedná o najdôležitejšie vekové kategórie. Jedná sa o obdobie „predprípravy“ pre reprezentačné družstvá SR.

 

nedeľa, 27 júl 2014 19:57

Niečo pre prípravky - 2

Napísal(a)

 

 

 

V krátkom videu vám chceme ukázať jednoduché hry pre kategóriu U - 6. V tejto kategórií sa využívajú malé herné formy 1+1 a 2+2 s brankármi. Brankári môžu byť i hráči. Hrá sa na ihrisku 10x20m s bránkami. Dve družstvá farebne odlíšené pripravené v strede ihriska. Tréner dáva loptu do hry pomedzi nohy. To je signál pre hráčov, Prvý ktorý získa loptu sa snaží obísť súpera a dosiahnuť gól do jeho bránky. Po zakončení útoku (gól, chytí brankár) hráči sa vracajú späť na stanovište a tréner odštartuje ďalšiu dvojicu. Podobne hrajú dvaja proti dvom. (viď ukážku)

 

nedeľa, 27 júl 2014 10:51

Niečo pre prípravky

Napísal(a)

 

 

 

Ukážka tréningu U-6 grassroots zameraná na loptové zručnosti zábavnou hrou. Tréner po určitom čase vyhodnotí hernú činnosť a dá pokyn na pokrik, alebo potlesk.  Všetko je orientované zábavnou formou. (viď ukážku)

nedeľa, 12 január 2014 18:47

PRÍPRAVA MLÁDEŽE V PSV EINDHOVEN

Napísal(a)

psv eindhovenHlavnou úlohou trénerov je vychovať komplexného hráča schopného prejsť do profesionálneho futbalu.

utorok, 10 september 2013 11:52

Coerver® Coaching 2

Napísal(a)

 

 

6 krokov k futbalovému úspechu : #2

PastedGraphic

 

Pyramída hráčskeho rozvoja:

                1.) Ovládanie lopty,

                2.) Spracovanie a prihrávanie,

                3.) Súboj 1 na 1,

                4.) Rýchlosť,

                5.) Zakončenie,

                6.) Skupinový útok.

 

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top
Súbory cookie nám uľahčujú poskytovať pre Vás naše služby. Používaním týchto stránok nám dávate súhlas používať súbory cookie. Zároveň súhlasíte s Pravidlami ochrany osobných údajov na tejto stránke.