nedeľa, 08 december 2013 10:41

Ovládanie bránkového územia 1

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Cieľ: Cvičenie dopomáha brankárom rozšíriť jeho akčný rádius v ohraničenom bránkovom území v ktorom často brankári riešia herné situácie.

Popis:
• Cvičenie sa vykonáva v bránke s vyznačením bránkového a pokutového územia. Zapojení sú traja brankári a tréner, alebo traja brankári bez trénera, prípadne dvaja brankári a tréner.
• Postavenie je zrejmé z obrázka. Tréner kope lopty po zemi smerom na brankára 2. Brankár 1 chytá loptu v bránkovom území pred brankárom 2, ktorý robí pohyb proti lopte. Keď brankár 1 chytí loptu vracia ju trénerovi a zostáva v pozícii brankára 2. Brankár 2 ide na
pozíciu brankára 3 a brankár 3 nastupuje do zákroku.
• Počet opakovaní 6 - 8x.
• Cvičenie robíme z oboch strán.

Varianty:
a) tréner kope polovysoké lopty
b) tréner kope vysoké lopty
c) tréner kope lopty volejom, odrazené od zeme
d) brankár po chytení lopty zakladá útok vyhodením lopty do vymedzeného priestoru
e) brankár po chytení lopty zakladá útok výkopom

Pomôcky: bránka 1x, lopta 1x

Metodická poznámka: Toto cvičenie nám približuje situácie, ktoré sa vyskytujú v zápase, kedy súper dáva spätnú prihrávku na nabiehajúceho spoluhráča. Brankári si vytvárajú základne postavenie tak, aby nestáli príliš v bránke a mohli zakročiť (zachytiť loptu pred
nabiehajúcim útočníkom). V prípade vypadnutia lopty brankárovi 1, brankár 2 v úlohe útočníka dopraví loptu do brány, aby si uvedomil následky chybného zákroku. Brankári si takto osvoja situáciu ako sa chová útočiaci hráč a ako musí reagovať brankár.

 

brankari1

Videné 1594 krát
Rastislav Vincúr

Administrátor portálu

Pre písanie komentárov sa prihláste

futbalnetlogo

logozsfznew

logoufts white 500

sfzlogo 200 200

eufa respect logo

fairplay

Top
Súbory cookie nám uľahčujú poskytovať pre Vás naše služby. Používaním týchto stránok nám dávate súhlas používať súbory cookie. Zároveň súhlasíte s Pravidlami ochrany osobných údajov na tejto stránke.